Markanız Nasıl Büyür? - Ufer Media | Technology | Consultant
15339
page,page-id-15339,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

MARKANIZ NASIL BÜYÜR?

UFER MEDIA, MARKA DEĞERİNİZİ NASIL BÜYÜTÜR?

Ufer Media, görüldüğü üzere yalnızca grafik tasarım ve web sitesi yapan bir firma değildir. İlk amacımız, sizi rakiplerinizin önüne geçirecek ince bilişim hamleleriyle marka değerinizi yükseltmek…

Tabi, bu işlerin yanı sıra bir de projelerinizden para kazanmayı hedefliyorsanız, size danışmanlık yapabiliriz…

Marka olmak yalnızca iyi bir web sitesi veya kurumsal kimlikle olmaz…

***

İnternet dünyasının her geçen gün daha büyük kitlelere ev sahipliği ediyor olması, sizi rakipleriniz karşısında daha güçlü görünmeye ve olmaya itiyor. Görüntünün gerçekliğe kıyasla daha önemli olduğunu biliyorsunuzdur; Çünkü siz de iş hayatındasınız!

***

Marka değerinizi büyütmek için ilk adım elbette kurumsal nitelikler arasında yer alan iyi bir internet sitesi, iyi bir kurumsal kimlik çalışması gibi çalışmalar öngörülse de, aslında iş o kadar da kolay veya binlerce lira para verilerek elde edilecek gibi değil. Her insanın adı ve soyadı vardır; Bu ad soyad sizin nüfusunuzu temsil eder fakat bu ismi bir marka yapmak da mümkün. Sadece şirketiniz değil, yaptığınız hamle ve girişimlerinizle sizin de bir marka olmanız gerekir.

***

Tarzınıza veya işinize uygun bir otomobile sahip olmanız, oturduğunuz ev, giyiminiz hatta cümleye başlamanız bile sizin için önmeli olmalı. Kişisel markanızı kendiniz de yaratabilirsiniz, profesyonel tanıtımlar yapan şirketiniz de yaratabilir. Biz, işin elbette kurumsal yani şirketinizin sizi bir marka yapması tarafındayız. Çünkü bu markalaşmalar için 20’yi aşkın eğitimler aldık ve verdik.

***

Çok pahalı ve el ile çizilmiş bir internet sitesi sizi marka yapmaz!

 

***

Bir ajans ile anlaşıp, PhotoShop ile çizilmiş bir internet sitesi, ne Google’ın istediği ne de muhasebecinizin istediği bir karardır. Bir internet sitesinin aramalarda en üstte çıkması için Google’ın her yıl değiştirdiği kriterlere uygun siteler çıkarmanız gerekir. Nedir bunlar; Responsive yani her türlü akıllı telefon, tablet ve masaüstü cihazlarda düzgün görüntülenen bir internet sitesi. Bir diğeri, Google’ın bu yıl getirdiği Material Design ile çizilmiş olması. Logo ve kurumsal kimliklerinizde Material Design kullandığınız durumda Google ilk sizi tanıyacak ve ilk yükselme şansını size tanıyacak.

***

Ve en önemlilerinden 2’si ise; SEO yani arama motoru optimizasyonu. Kısaca Google aramalarında sizi en üste çıkaracak özel altyapı kodlamaları ve işlemleri. SEO uzmanımız aylık ziyaretçi trafiğinizi %1000 artıracak işlemler yapabilmekte.

***

Diğer önemli husus ise, kitlenizi çok iyi tanımak. Hangi yaş grubu, hangi cinsiyet insan, hangi saatte hangi şehirden sitenizi ziyaret ediyor bunu tespit etmelisiniz. Siz internete reklam veriyorsunuz fakat 1000 TL’niz ihtiyacınız olmayan milyonlarca kişiye gidiyor. Bu hamle yerine kitlenizi iyi seçmelisiniz ve rakiplerinizden farklı ilan ve reklamlar vermelisiniz. Dijital Marketing uzmanımız bu konuda eğitimler veren başarılı bir ekip elemanıdır.

***

Size bu konuda bütçenize uygun ve başarılı bir danışmanlık sağlayabiliriz.

İNTERNETTEN NASIL PARA KAZANABİLİRİZ?

İnternet sitenizden nasıl para kazanırsınız? Daha fazlasını kazanmak mümkün mü?

 

***

İnternetten para kazanmak elbette mümkün. Google’ın reklam sistemi olan Adsense veya AdMaster firmasının AdChoices reklamlarını sitenize uygun şekilde, uygun sayıda ve uygun yerlere yerleştirerek sitenizi ziyaret eden insanlardan para kazanabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin kredi kartı bilgilerini girmelerine veya herhangi bir ödeme yapmaları söz konusu bile değildir.

***

Aslında sistem şöyle çalışıyor; Google’a sizin sitenize girmek için aramalar yapıldığında Google kendi reklamını yaptığı için bu geliri sizinle paylaşıyor. Yani ziyaretçilerin sitenizde zaman geçirmesi veya ilgilerini çektiklerinde reklamlara tıklamaları size Google tarafından para kazandırıyor. 1000 görüntüleme ortalama 1.23 TL iken her reklam tıklamasından yaklaşık 2 TL para kazanıyorsunuz. Fakat reklamları sizin veya arkadaşlarınızın tıklaması bu parayı kaybetmenize reklam hesabınızın kapanmasına yol açıyor. Bu gibi durumlarda ileri seviye bir bilgiye ve deneyime sahip olmak gerekiyor.

***

Size bu konuda danışmanlık sağlayabiliriz…

İNTERNETTEN PARA KAZANMAK VE YOUTUBE/YOUNOW DANIŞMANLIĞI İÇİN…